Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Skowronek z miasteczka Jura K-Cz. Mam przejechane 108753.48 kilometrów w tym 28749.04 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 19.65 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 554358 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Skowronek.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 80.14km
  • Teren 43.00km
  • Czas 04:23
  • VAVG 18.28km/h
  • VMAX 45.80km/h
  • Podjazdy 478m
  • Sprzęt Cube
  • Aktywność Jazda na rowerze
Uczestnicy

Okolice Kopalni Bełchatów

Niedziela, 18 czerwca 2017 · dodano: 18.06.2017 | Komentarze 5

Wycieczka przekładana ze sto razy... Ale wreszcie udało się - pogoda jest, jedziemy do Kleszczowa. Sami, bo innych chętnych nie było...
Kleszczów metropolia bogata, parkingów (darmowych) do wyboru, do koloru... A ścieżek rowerowych w okolicy... Ze trzy razy tyle, co w Cze-wie... 
Startujemy z parkinu pod kościołem i od razu na pierwszy punkt widokowy. Na razie jest lekka mgiełka lecz na koniec wycieczki planujemy drugi punkt widokowy, na pewno widoczność będzie lepsza.
Następnie jedziemy na Górę Kamieńsk. Na wierzchołek wiedzie podjazd długości ponad 3 km i nachyleniu konkretnym, można się zmęczyć. Ale na razie podjeżdża się całkiem przyjemnie. Z góry zjeżdża tabun kolarzy i nawet ślą pozdrowienia. 
Rafał zapowiedział, że podjedziemy dwukrotnie, wspominał też coś o zjeździe torem do DH (co, prawdę mówiąc, jeży mi włos na głowie).
Ale na razie nie ma się co martwić torem bo na wierzchołku wpakowaliśmy się w składowisko gipsu. Wygląda groźnie ale jest dość ubity i można spokojnie jechać.
Dojeżdżamy do krzyża, obok rozpoczyna się szutrowa droga, którą można bardzo fajnie zjechać. Prowadzi z powrotem do asfaltu, wyjeżdża się mniej więcej w połowie i trzeba znów wpakować się na górę, tym razem tylko kawałek asfaltem a reszta w terenie. Dojeżdżamy do stoku a tam (ku mej uldze) ogrodzenie zamyka dostęp do toru DH. Rafał gotów jest przerzucać przezeń rowery ale porządnicka reszta (my tacy grzeczni, nie godzi się...) trwa przy zjeździe szlakiem. Zresztą jeszcze by się od siatki rama porysowała czy coś...
Zjazd szlakiem też nie był taki znowu cukierkowy, bo pełno luźnego materiału skalnego oraz wymyte tu i ówdzie dziury zapewniły wysoki poziom wytrzęsienia. A i piach się nierzadko trafił.
Wyjeżdżamy przy dolnej stacji kolejki. Jest tam sporo ławeczek, można urządzić przerwę na posiłek.
Po przerwie podążamy na szlak czerwony rowerowy. Na mapie wygląda jakby leciał asfaltem ale prędko okazało się (ku naszej radości), że poprowadzono go bitą drogą wzdłuż Widawki (na tym odcinku uregulowanej) początkowo lasem, później polami. Wyjeżdżamy przy zbiorniku Wawrzkowizna. Następnie jedziemy wzdłuż owego zbiornika do szlaku niebieskiego rowerowego, który ma nas doprowadzić do schronów z 1939 r.  Tylko na mapie szlak biegnie inaczej niż w rzeczywistości, jedziemy super drogą rowerową wzdłuż ruchliwej trasy. Rowerzystów mnóstwo.
W pewnej chwili zatrzymujemy się by pomyśleć nad trasą. Panowie patrzą na mapy a ja... Wydaje mi się, że słyszę ciche miauczenie. Myślę, że pewno mam omamy, szalona kociara ze mnie, wszędzie słyszę koty... Ale po chwili i chłopcy podnoszą głowy. Coś rzeczywiście gdzieś miauczy. Dźwięk dochodzi z wysokiej trawy przy drodze, za chwilę jest i właściciel głosiku - malutki kotek, na oko 5 - 6 tygodni. Ani go w tej trawie nie widać... Podnoszę burego malca, jest ufny, tuli się. Mina Rafała mówi wszystko: "No i po wycieczce...".
Jak on się tu znalazł? Ściana lasu, droga rowerowa, pas trawy i mega ruchliwa trasa... Po drugiej stronie trasy jest kilka domów. Wzięłam kotka i poszłam popytać. Jedna pani mówi, że to nie jej i w domu obok też nie mają kotów ale w tamtym chyba mają. No to idę do tamtego, dzwonię... Wychodzi pani, kotek na jej widok się wyraźnie ożywił. Ale nic, zobaczymy, co powie... Najwyżej poproszę o przechowanie kotka przez godzinę, dwie, kasę zostawię i popędzę po auto... "Ależ tak, to nasz kotek, od naszej kotki, gdzie był???" Mówię, że po drugiej stronie, to się za głowę złapała. Może poszedł za matką? Nie wiem ale jakim cudem pokonał tę ruchliwą trasę pozostanie dla mnie tajemnicą, bo przyznam, że mnie ciężko było przejść na drugą stronę... Mam nadzieję, że najadł się strachu i więcej tam nie pójdzie...
Kotek uratowany, można jechać dalej. Skręcamy na koński szlak, miejscami przypomina wielką piaskownicę i prowadzi nas do pałacu w Słupi. Niestety, miejsce okazuje się bardzo nieprzyjazne. Zakaz robienia zdjęć a na teren parku roweru nawet wprowadzić nie wolno, trzeba zostawiać przed bramą. Wobec tego niech spadają. Planowaliśmy zjeść tam obiad ale wobec takiego podejścia do turysty dziękujemy.
Z Słupi próbujemy jechać terenem ale droga przechodzi przez prywatny teren, tabliczki straszą psami (no nie, następni...) i zawracamy na asfalt.
Potem trochę lasami, trochę asfaltem, obok zalanego składowiska popiołów, wracamy do Kleszczowa na drugi punkt widokowy. Stąd panorama jest dużo ładniejsza. 
No i koniec zwiedzania, pora pakować się i wracać do domów... Na miłej wycieczce czas prędko płynie... A tak fajnie było. 
Okolice piękne, bardzo malownicze i tak sobie człek jedzie i rozmyśla jak to fajne tak sobie po prostu jechać pośród tych kolorowych pól i lasów. Mam nadzieję, że wszystko pozwoli wkrótce znów przybyć w łódzkie:)
Na pierwszym punkcie widokowym
Na pierwszym punkcie widokowym © Skowronek
Punkt widokowy
Punkt widokowy © Skowronek
Widok na Kopalnię Bełchatów
Gigantyczna kopara © Skowronek
Wyrobisko
Wyrobisko © Skowronek
Składowisko gipsu
Składowisko gipsu © Skowronek
Składowisko gipsu (autor: Mariusz)
Składowisko gipsu (autor: Mariusz) © Skowronek
Podjazd na Górę Kamieńsk
Drugi podjazd na Górę Kamieńsk © Skowronek
Wyciąg (autor: Mariusz)
Wyciąg (autor: Mariusz) © Skowronek
Na zjeździe
Na zjeździe © Skowronek
Na czerwonym szlaku rowerowym
Na czerwonym szlaku rowerowym © Skowronek
Widawka
Widawka © Skowronek
Droga rowerowa (gdzie niebawem znajdziemy kotka)
Droga rowerowa (gdzie niebawem znajdziemy kotka) © Skowronek
Szlak końny
Szlak konny © Skowronek
I którą zjazd z ronda wybrać?
I który zjazd z ronda wybrać? © Skowronek
Przykład okolicznej DDR
Przykład okolicznej DDR © Skowronek
Ekipa (autor: Mariusz)
Ekipa (autor: Mariusz) © Skowronek
Wyrobisko II
Wyrobisko II © Skowronek






Komentarze
Skowronek
| 17:17 poniedziałek, 26 czerwca 2017 | linkuj Masz rację, na tym punkcie widokowym w Kleszczowie mało co już widać bo zasypują. I krzaki zaczynają zasłaniać widok. To tam pracuje kopara ze zdjęcia. Ciągnik wyglądał przy niej jak mróweczka:)
Znacznie lepszy widok (na środkową część wyrobiska) jest z tego drugiego punktu.
polemar
| 18:43 niedziela, 25 czerwca 2017 | linkuj Odkrywkę w Bełchatowie a w zasadzie pod Bełchatowem odwiedziłem dwa razy, samochodem wracając z delegacji z Warszawy. Za pierwszym razem zrobiła na mnie ogromne wrażenie, za drugim zauważyłem, że część z niej już jest zasypywana.
Na Górę Kamieński też wjechałem, ale autem i pamiętam, że myślałem o podjeździe rowerem.
A gigantyczna kopara robi wrażenie.
No i jeszcze dodam, że kotem to miał szczęście :-)
Skowronek
| 19:03 sobota, 24 czerwca 2017 | linkuj Gorączkowo myślałam jak to zorganizować żeby go stamtąd zabrać do Cze-wy i nie pomyślałam o zdjęciu. Do tego R. nie był zachwycony kolejnym kotem...
Bo powiem Ci szczerze, nie wierzyłam, że to czyjś. Zwykle takie maluchy ludzie wyrzucają do lasu by tam... Sam wiesz. Nie wysterylizują kotki (mimo, że na gminę czy miasto można zrobić to za pół ceny lub za darmo) a potem te kocięta topią, zakopują żywcem lub wywożą... Na szczęście okazało się, że ten kotek ma dom:)
Gozdzik
| 06:03 środa, 21 czerwca 2017 | linkuj Też mam taką nadzieję i wierze że nic Wam i mnie tych planów nie popsuje.
A kopalnia niesamowita.
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!